O nas

Dwie farmaceutki z wieloletnim doświadczeniem praktycznym, przyjaciółki, pasjonatki farmacji i opieki nad pacjentem, do tego wykładowczynie, edukatorki i osoby zaangażowane w tworzenie farmacji XXI wieku – tak w skrócie można nas opisać. 

 

 

Magdalena Stolarczyk

Jestem doktorem nauk farmaceutycznych, absolwentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (studia magisterskie i doktoranckie), absolwentką studiów podyplomowych „Profesjonalne doradztwo i opieka farmaceutyczna w aptece ogólnodostępnej” na UM im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. Od 2014 roku prowadzę bloga www.farmaceuta-radzi.pl. Pracuję w aptece ogólnodostępnej, szczepię przeciwko COVID-19 i grypie, testowałam na obecność SARS-CoV-2. Jestem wykładowcą na studiach podyplomowych z opieki farmaceutycznej na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie i Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie. Ponadto Jestem członkiem Komisji Opieki Farmaceutycznej, Komisjo Nauki i Szkoleń w OIA w Warszawie jak również delegatem Okręgowej Izbie Aptekarskiej w Warszawie. Jestem autorką licznych artykułów, szkoleń stacjonarnych i internetowych, certyfikowaną promotorką karmienia piersią, ekspertem merytorycznym URPLWMiP. Pomysłodawczynią akcji edukacyjnej „Leki to nie cukierki”, organizatorką konferencji MedBloggers. Jestem farmaceutką z pasji, zamiłowania, wykształcenia i doświadczenia – farmaceutom pomagam zdobywać nową wiedzę i umiejętności, a pacjentom tłumaczę zawiłości farmacji oraz mówię jak skutecznie i bezpiecznie stosować leki.

 

Agnieszka Moszczyński

Jestem farmaceutką z ponad 15-letnim doświadczeniem. Większość swojego zawodowego życia spędziłam w Wielkiej Brytanii gdzie praktykowałam w różnych rolach w aptece ogólnodostępnej jak również w przychodni lekarskiej. Ukończyłam studia podyplomowe ,,Clinical Pharmacy in Practice’’ na Robert Gordon University w Szkocji jak również ,,Independent Prescriber’’ zakończony OSCE na Anglia Ruskin University w Cambridge. Jestem członkiem Komisji Opieki Farmaceutycznej jak również delegatem Okręgowej Izbie Aptekarskiej w Warszawie, koordynatorem Sekcji POZ Polskiego Towarzystwa Farmacji Klinicznej, członkiem Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej, a także członkiem Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego. Moją największą inspiracją i motywacją jest szeroko rozumiana opieka nad pacjentem, która sprawia że farmaceuci mają realny wpływ na poprawę jakości zdrowia i życia pacjentów. I to uważam za sens zawodu farmaceuty.

 

Od wielu lat edukujemy farmaceutów w zakresie szeroko pojętej opieki farmaceutycznej.

Widzimy chęć farmaceutów do poszerzania wiedzy i otwartość do wykonywania usług opieki farmaceutycznej. Niestety wielu farmaceutów boi się tych usług, ma wątpliwości, brakuje im narzędzi do wykorzystania a także szkoleń, które wskażą jak w praktyce takie usługi powinny być wykonywane.

Dlatego też wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom farmaceutów stworzyłyśmy projekt „Opieka farmaceutyczna – merytorycznie i praktycznie. W ramach, którego:

  • Organizujemy warsztaty, szkolenia, webinary dla farmaceutów, w trakcie których pomagamy zrozumieć praktyczne aspekty wykonywania usług opieki farmaceutycznej.
  • Pokazujemy wytyczne i rekomendacje, na których warto się opierać.
  • Przedstawiamy narzędzia, z których warto korzystać.
  • Tłumaczymy zasady komunikacji.
  • Przygotowujemy i udostępniamy materiały edukacyjne, ulotki , infografiki, checklisty, przydatne w codziennej pracy.

Wszystkie nasze działania nastawione są na praktykę. Nie chcemy i nie marnujemy Twojego cennego czasu – skupiamy się na merytoryce i praktyce.

Na naszych szkoleniach nie znajdziesz zbędnych informacji tylko to co rzeczywiście przyda Ci się i co wykorzystać w trakcie przygotowywania się i podczas rozmowy z pacjentem.

Nasza misja

Wierzymy, że opieka farmaceutyczna to przyszłość farmacji i naszego zawodu. Dlatego też, chcemy dzielić się swoją wiedzą i pomagać w opiece nad pacjentem.

 

Zostań z nami a pomożemy Ci rozwinąć Twoje farmaceutyczne skrzydła. 

Kontakt

Jeżeli masz jakieś pytania, sugestie lub uwagi – napisz do nas chętnie poznamy Twoje zdanie.

Jeżeli masz pomysł na współpracę, chcesz zorganizować warsztaty/szkolenia dla swojej apteki lub nie tylko – napisz do nas chętnie przedstawimy Ci ofertę dopasowaną do Twoich i Twoich pracowników potrzeb i oczekiwań.

 

kontakt@ofmip.pl

8 + 6 =